طراحی فروشگاه اینترنتی

نوشته شده توسط Super User on . ارسال از : بلاگ

طراحی فروشگاه اینترنتی شکلی از تجارت الکترونیک است که به مشتریان اجازه می دهد کالا و یا خدمات را به صورت مستقیم با استفاده از یک مرورگر از طریق اینترنت از فروشنده خریداری کند. از اسم های مترادف آن در انگلیسی می توان به Online Shopping , E-Shop , Online Store , Web Shop اشاره کرد.
همچنین تجارت الکترونیک موبایل یا همان M-Commerce شامل خرید از یک خرده فروش در بستر اینترنت بوسیله یک وب سایت بهینه شده برای موبایل و یا یک برنامه موبایل می باشد.
فروشگاه آنلاین تداعی کننده خرید فیزیکی کالا یا خدمات در یک مرکز خرید بزرگ است. این فرمایند معروف به B2C می باشد یعنی رابطه مشتری با کسب و کار به صورت مستقیم (Business To Customer) البته در صورتی که در فروشگاه رابطه یک کسب و کار با یک کسب کار دیگه در میان باشد آن را B2B می نامیم (Business To Business) از معروف ترین فروشگاه های B2B می توان به وب سایت Alibaba.com , Amazon, Ebay اشاره کرد.

ما در آرنانت فکر می کنیم بیشتر کاربران توجه ویژه ای به فروشگاه های آنلاین دارند نه فقط به خاطر راحتی استفاده از آن بلکه به خاطر انتخاب وسیع. قیمت رقابتی ، و دریافت حجم بالایی از اطلاعات در مورد کالای مورد علاقه شان که کمک می کند بتوانند محصول بهتری را بنا بر نیاز خود انتخاب کنند.
ما به عنوان شرکت طراحی فروشگاه اینترنتی توجه ویژه ایی به بحث تاثیر اطلاعات خوب و کافی یک محصول در فروش آن داریم. در مقایسه با یک فروشگاه فیزیکی قرار دادن مشتری در معرض اطلاعات اضافی همچون محصولات و یا خدمات مشابه و جایگزین های خوب و خواص خاص آن محصول پیشرفت چشمگیری دارد.
باید بدانید که طراحی فروشگاه اینترنتی فقط یک فروشگاه با ظاهر زیبا نیست. بلکه ما در آرنانت فکر می کنیم باید یک رابطه قوی با مشتری ساخت تا بتوانید از کنار آن ایجاد درآمد کنید. اغلب کسب و کار ها در تلاشند تا یک فروشگاه آنلاین را راه اندازی کنند . بی آن که آن را درک کنند و یا یک مدل کسب و کار قوی از قبل طراحی کنند. ممکن است حتی فروشگاه آنلاینی طراحی شود که فرهنگ سازمانی در آن اعمال شود و هویت برند در آن القاء شده باشد اما نتواند انتظارات کاربران را برطرف کند. گروه طراحی آرنانت بر این عقیده است که طراحی کاربر محور یکی از اصول موفقیت ساخت فروشگاه اینترنتی است. درک این که کاربر چه می خواهد و چه نیازی دارد حیاتی است. و نگه داشتن قول و قراری که در فروشگاه آنلاین گذاشته می شود یکی از دلایلی است که کاری می کند که کاربر باز به فروشگاه شما باز گردد.
نیاز های کاربران شبیه به هم نیست. سن ، جنسیت ، تجربه و فرهنگ همه مهم هستند. کاربرانی با تجربه آنلاین بیشتر روی متغیر هایی که به صورت مستقیم روی یک وظیفه خاص می چرخد تمرکز دارند. اما کاربران تازه کار بیشتر در درک محتوا و اطلاعات تمرکز دارد.
صاحبان کسب و کار باید بدانند که فروش محصولات به صورت آنلاین کار ساده ایی نیست و باید حجم قابل توجه ایی زمان و پول را برای طراحی ، گسترش فروشگاه آنلاین ، تست و خطا ، و نگهداری فروشگاه آنلاین اشون بکنند. این جمله واقعا درست است که می گوید از دست دادن مشتری خیلی راحت تر از به دست آوردن اون است.


این را باید بدانید که حتی بزرگترین و موفقترین فروشگاه های اینترنتی نیز اگر صادق نباشند، به ایمیل ها در زمان مناسب پاسخ ندهند و مشتریان را از مشکلات آگاه نسازند ممکن است شکست بخورند. برای این دلایل است که ما در آرنانت قبل ازساخت و طراحی فروشگاه اینترنتی انتظارات کاربران نهایی را بررسی و تحلیل می کنیم.

رابط کاربری:
مهمترین عاملی که مشخص می کند کاربر به فروشگاه آنلاین شما باز می گردد یا خیر راحتی استفاده و طراحی کاربر پسند آن است. تست کاربرد پذیری نیز یکی از موارد مهم برای پیدا کردن مشکلات و ارتقاء وب سایت می باشد. روش های ارزیابی کاربرد پذیری ارزیابی اکتشافی، خرید شناختی، و آزمایش کاربر می باشد. که هر کدام شامل یک سری تکنیک به خصوص می باشند که تاکید بر جوانب مختلف تجربه کاربری دارند. مزایای یک طراحی فروشگاه آنلاین

در دسترس بودن فروشگاه آنلاین :


فروشگاه های آنلاین معمولا به صورت 24 ساعته باز هستند و بسیاری از مشتریان در خانه و محل کار به آن دسترسی دارند. خیلی از افراد حتی در کافه ها و یا دانشگاه ها نیز اقدام به خرید از فروشگاه های اینترنتی می کنند . در مقایسه با فروشگاه فیزیکی که نیازمند سفر به محل فروشگاه می باشد و حتی باید در طی یک سری ساعات روز مراجعه شود.

اطلاعات و نظر دهی کاربران در طراحی فروشگاه اینترنتی :


همه فروشگاه های اینترنتی باید محصولات را به همراه متن ، عکس و فایل های چند رسانه ایی توصیف کنند. دقیقا مانند این که در فروشگاه واقعی محصول واقعی قابل بازبینی از نزدیک می باشد. که ممکن تست ماشین ، سایز و دیگر راه های بازبینی محصول باشد. بعضی از فروشگاه ها اجازه می دهند که کاربران در مورد محصولات نظر بدهند و یا به آن ها امتیاز بدهند . در حال حاضر یک سری سایت های بازبینی محصول وجود دارد که کاربران در مورد محصولات مختلف نظرشان را بیان می کنند. که این سایت ها گستره انتخاب کاربران را وسیع تر و هوشمندانه کرده اند. طبق همین نظریه است که فروشگاه اینترنتی دیجی کالا را به مشهور ترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل کرده است.

قیمت و انتخاب در خرید و فروش آنلاین :

یکی از قابلیت های خوب جهت طراحی فروشگاه آنلاین این است که کاربران سریعا می توانند دنبال کالای مورد نظر خودشون با مارک ها و تولید کننده های متنوع بگردند. همچنین با استفاده از قابلیت جستجو به صورت قیمت در فروشگاه می توان محصولاتی با قیمت مد نظر پیدا کرد.

تاثیر نظرات کاربران در رفتار مشتریان فروشگاه اینترنتی

یکی از بهترین مزایای طراحی فروشگاه آنلاین توانایی خواندن نظرات دیگر کاربران ، متخصصین و یا خریداران قبلی آن محصول خاص است. کمپانی نایلسن در مارچ 2010 یکی تحقیق رو بر روی بیش از 27 هزار کاربر اینترنت در سراسر دنیا از بیشتر از 55 بازار متخلف شمال آسیا ، اروپا ، خاور میانه ، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی انجام داد تا به این سوال ها پاسخ دهد.

1- مصرف کنندگان چطور آنلاین خرید می کنند؟

2- چه چیز های رو می خواهند آنلاین خرید کنند؟

3- چگونه از صفحات متخلف فروشگاه های آنلاین استفاده می کنند؟

و همچنین تاثیر شبکه های اجتماعی و دیگر فاکتور ها در این که مشتریان چگونه می خواهند پولشان را در محصولات و خدمات آنلاین خرج کنند. با توجه به این تحقیق نظرات کاربران در بخض محصولات الکترونیکی شامل دستگاه های پخش فیلم و DVD ، گوشی تلفن همراه ، کنسول های بازی و .... 57% بخش نظرات در مورد ماشین 45% و بخص نظرات کاربران در مورد نرم افزار های متخلف 37% نقش بسیار مهمی را در تاثیر گذاری در ترقیت آن ها به خرید ایفاء می کنند.
علاوه بر این 40% از خریداران فروشگاه های آنلاین خاطر نشان شدند که اون ها حاضر به خرید هیچ گونه محصولات الکترونیکی بدون خواندن نظرات دیگر کاربران نیستند. تاثیر شبکه های اجتماعی را هم نباید در خرید آنلاین از فروشگاهی اینترنتی دست کم گرفت. پیش بینی می شود که در آینده بیش از 90% همه خرید های اینترنتی به نوعی تاثیر گیری از شبکه های اجتماعی باشد.
طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ایی در شرکت آرنانت دارای قابلیت های پیشفرض زیر می باشد
 1. تعداد نامحدود شاخه ها و زیر شاخه ها
 2. تعداد نامحدود محصولات
 3. روشهای پرداخت مختلف
 4. استفاده از URL های آشنا (Friendly URLs / Permalinks)
 5. بهینه سازی جهت موتورهای جستجو (SEO)
 6. تعیین سطوح دسترسی کاربران به بخش مدیریت (ACL) و اعمال آن به کاربران
 7. استفاده از رمزگذاری SSL
 8. قالب گرافیکی، کاملا قابل تغییر
 9. تعداد نامحدود ارز
 10. تعداد نامحدود زبانها و گویشها
 11. سیستم مدیریت محتوا
 12. مدیریت انبار
 13. برنامه وفادار سازی مشتریان
 14. برنامه ی بازاریابی
 15. قراردادن مشتریان در گروههای مختلف، و اعمال مقادیر مختلف تخفیف به هر گروه
 16. فروش ویژه (تخفیف و کوپن های تخفیف)
 17. فروش خدمات و محصولات مجازی (فایل)
 18. تعیین مالیات براساس استان، کشور، هردو، مناطق جغرافیایی یا بدون مالیات
 19. استخراج تماسهای خبرنامه، جهت ارسال نامه های گروهی
 20. تعداد نامحدود تصاویر برای هر محصول، تغییر اندازه ی خودکار و بهینه سازی تصویر
 21. تعداد نامحدود خصوصیات محصولات
 22. ایجاد لیست های انتخاب ویژگی محصولات، و تغییر قیمت و وزن محصول، بسته به ویژگیهای انتخاب شده
 23. نظرات کاربران در مورد محصولات
 24. امکان عضویت و مشترک شدن مشتریان

 25. به همراه قابلیت های نرم افزار اندرویدی شامل :
 26. جستوجو برای محصولات ضروری بر اساس ID, SKU یا Name
 27. قابلیت دریافت کردن اطلاعیه ها با دستورات از پیش تعیین شده در طول دوره های زمانی مختلف
 28. قابلیت مشاهده اطلاعیه برای مشتری و سفارش های جدید و عوض کردن وضعیت سفارش
 29. مشاهده مشتری های ثبت نامی در طول روز، هفته، ماه، سال و دوره زمانی های دلخواه
 30. نمایش آمار هوشمندانه فروشگاه با استفاده از نمودارهای مختلف
 31. قابلیت پشتیبانی از اسکنر بارکد برای رهگیری محصولات
 32. قابلیت کنترل بر روی اطلاعات چندین فروشگاه
برای گرفتن قیمت و دیگر امکانات طراحی حرفه ایی فروشگاه اینترنتی با ما تماس بگیرید.
shock drop air force 1 full uv reactive | SBD - 100 Release Date - nike lebron ambassador 7 360 2017 edition appraise Tech Grey CT8527 - nike lunar woven chukka rainbow color wheel drive

درباره ما

آرنانت نام اختصاری شرکت آیسان رایانه نوین ایرانیان ( به اختصار آرنا ) می باشد . همچنین خواندن آرنا با کسره (Arena) معنی آریایی نژاد را نیز همراه خود یدک می کشد. آیسان نیز به عنوان کلمه اول شرکت به معنی مثل ماه و همین طور دارای گذشته ایی درخشان در فرهنگ های لغت معنی شده است.

شرکت آرنانت علاوه بر انجام پروژه های زود بازده و کوتاه مدت اقدام به ایجاد تیم های پژوهشی داخلی کرده که منجر به خلق محصولاتی مبتنی بر فناوری اطلاعات گردیده است. هدف تیم ما این است که با نام بردن از آرنانت کیفیت و رضایت در ذهن مشتریان ما تداعی کننده باشد.ما مشتریان خود را معرفان خود می دانیم پس همیشه رضایت آنها را در نظر می گیریم.